0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Залогот на Бајден: Ќе заживее ли повлекувањето на американските војници од Авганистан

На почетокот американската војна во Авганистан беше одмазда за 11.09. Потоа се водеше за поддршка на слабата влада и нејзината слаба армија, така што Ал Каеда на Осама бин Ладен никогаш повеќе да не може да им се заканува на САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close