0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Законските измени за набавка на опрема за отпечатоци од прсти е готова и може да биде на првата собраниска седница, изјави Маричиќ

Текстот со кој се допрецизираат сите неопходни елементи за да може да се набави опремата за отпечаток на прст и таа да се стави во функција се договорени и утврдени со Државната изборна комисија и уште вчера беше во Собранието, изјави на денешната прес-конференција министерот за правда Бојан Маричиќ, одговарајќи на новинарско прашање за терминалите за отпечаток на прст за локалните избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close