0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Законот за задолжително пензионирање блокиран од опозицијата со 400 – 500 амандмани

Законското решение за задолжително пензионирање во јавниот сектор на 62 и 64 години е  во собраниска процедура, но блокирано со 400 - 500 амандмани од опозицијата, рече денеска министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close