0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Законот за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк оди на усвојување во Собранието

Владата на денешната 58 седница го утврди конечниот текст на Предлог-законот за прогласување на дел од Шар Планина за Национален парк и донесе заклучок да биде доставен на усвојување во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close