0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Законот за државјанство пред Комисијата за одбрана и безбедност

Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, денеска е на дневен ред на седница на Комисијата за одбрана и безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close