Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Захарова: Западното присуство во процесот „Навални“ е грубо и координирано дејствување против Русија

Присуството на западните дипломати на судењето на Алексеј Навални беше груб и координиран обид за мешање во внатрешните работи на Руската Федерација, а не за следење на напредокот на судењето, денеска изјави  портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, во емисијата „60 минути“ на ТВ каналот „Русија-1“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close