Балкан

Захарова: „шпиономанијата“ на Западот нема никаква врска со досегашниот руски амбасадор во Софија

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова, на брифинг во Москва, изјави дека ескалацијата на „шпиономанијата“ во голем број земји нема никаква врска со активностите на руските амбасадори, вклучувајќи го и досегашниот во бугарската престолнина Анатолиј Макаров, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close