Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Захарова се согласува со Помпео за влошените односи меѓу Русија и САД

Портпаролоката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова се согласи со изјавата на американскиот државен секретар Мајк Помпео дека дијалогот меѓу Москва и Вашингтон не е подобрен во последните четири години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close