ЕвропаЕвропа.Портал

Захарова: Санкциите против Русија ја покажуваат само неконкурентноста на САД

Незаконските активности на САД секогаш биле проследени со природен одговор од Русија, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова, коментирајќи ја подготовеноста на Вашингтон за воведување нов пакет санкции поради ситуацијата со Алексеј Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close