Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Захарова: Русија е разочарана од германското претседателство со Советот на Европа

Берлин се однесува како предводник на антируските сили, а не водач на пан-европска организација, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close