Svet.SlajderЕвропа

Захарова: Прага нема основа за обвинувањата

Прага нема основа да ја обвинува Русија дека е вмешана во инцидентот во Врбјетице во 2014 година, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова

Back to top button
Close
Close