Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Захарова: Не се прекинати контактите меѓу Русија и Турција за Идлиб

Москва и Анкара и натаму оддржуваат непрекинати контакти во однос на ситуацијата во провинцијата Идлиб, сооопшти на брифинг официјалниот претставник на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, цитирана од Тасс.

Москва, 20 февруари 2020 (МИА)Москва и Анкара и натаму оддржуваат непрекинати контакти во однос на ситуацијата во провинцијата Идлиб, сооопшти на брифинг официјалниот претставник на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, цитирана од Тасс.

-Ние сме во секојдневен контакт во серија области преку нашите дипломати и воени експерти. Овој контакт не е прекинат, нема прекинувања, рече таа, одговарајќи на поставено прашање на темата. сд/

Back to top button
Close
Close