Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Захарова: Лавров и Борел ќе разговараат за недозволивата реторика на Западот кон Русија

Целиот овој сет од прашања - несоодветни забелешки, псевдо оценки и извртувања на фактите, ќе бидат покренати на утрешните разговори на Сергеј Лавров со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Јозеп Борел, кој е во посета на Русија, рече Захарова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close