ЕвропаЕвропа.Портал

Захарова го критикува присуството на западни дипломати во судницата

На изрекувањето пресуда за рускиот опозициски лидер Алексеј Навални присуствуваат неколкумина странски дипломати, што руското Министерство за надворешни работи го оценува како доказ за обид на Западот да се меша во внатрешните работи на Москва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close