Svet.SlajderЕвропа

Захарова: ЕУ сама го иницира распадот на односите со Русија

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова денеска изјави дека влошувањето на односите меѓу Русија и европските земји е инициран од Европска Унија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close