Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Захарова: Апелираме на безусловно почитување на суверенитетот и територијалниот интегритет на Сирија

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека Русија најостро го осудува американскиот воздушен напад во Сирија во близина на ирачката граница

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close