Балкан

Захариева: Со иницијативата „Три мориња“ треба да го претставиме регионот како добро место за инвестиции

- Политичките декларации не се доволни, потребна е секојдневна работа на владите и приватниот сектор. Наше е да го забрзаме спроведувањето на проектите, да привлечеме нови инвестиции во регионот, да ги олесниме деловните контакти и поврзаноста меѓу граѓаните, рече Екатерина Захариева

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close