0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Захариева по принципиелната поддршка за евроинтегративниот процес, денеска со став дека Софија нема да подлегне на притисокот од Скопје

Министерката за надворешни работи Екатерина Захариева денеска во интервју за бугарската телевизија БТВ потврди дека заедничкиот акциски план, како и одржувањето на престојната меѓувладина конференција биле темите за кои вчера во Софија разговарала со нејзиниот македонски колега Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close