0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Захариева: Не сме среќни што кажавме „не“, но Бугарија нема да прави компромис со своите национални интереси

Во однос на позициите на австрискиот канцелар Себастијан Курц и германскиот министер за надворешни работи Михаил Рот, дека проширувањето на ЕУ не треба да стане заложник на билатералните спорови и бугарската политика кон С Македонија, Захариев рече дека нерешените прашања треба да се решат претходно и оти Бугарија нема да прави компромис со своите национални интереси.         

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close