0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Захариева: Не е точно дека Бугарија го оспорува македонскиот идентитет

Не е точно дека Бугарија го оспорува македонскиот идентитет. Тоа е лага, вели буагарската министерска за надворешни работи Екатерина Захариева во интервју за zoom.mk.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close