0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Zaharieva: Marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë t’u ngjajnë atyre të Spanjës me Amerikën Latine

- Ministrja bullgare e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva sot në intervistë për Efe deklaroi se Bullgaria do ta bllokojë fillimin e bisedimeve të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian derisa nuk i jepet fund "gjuhës së urrejtjes drejtë çdo gjëje që është bullgare", informon BGNES.

Back to top button
Close
Close