0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalMakedonija.SlajderPolitikëSvet.Slajder

Zaharieva: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë kriter evropian për anëtarësim në BE

Marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë nuk janë shpikur nga Bullgaria dhe ato janë kusht dhe kriter themelor për anëtarësimin në BE. Maqedonia e Veriut duhet të respektojë dhe zbatojë Marrëveshjen e miqësisë dhe fqinjësisë së mirë që e nënshkruam", tha zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

Back to top button
Close
Close