0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталПолитика

Захариева: Добрососедските односи се европски критериум за членство во ЕУ

Добрососедските односи не ги измислува Бугарија и тие се основен услов и критериум за членство во ЕУ. Северна Македонија мора да го почитува и да го спроведува Договорот за пријателство и добрососедство што го потпишавме, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева.

Back to top button
Close
Close