ЕвропаЕвропа.Портал

Загубите поради штрајкот ја чинат Париската опера 15 милиони евра

Поради штрајкот на уметниците/артистите и техничкиот персонал, што трае 1,5 месеци, Националната опера во Париз мораше да откаже 70 претстави и да загуби 15 милиони евра приходи. Тоа го соопшти денеска телевизијата Беф Еф Ем Те Ве.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close