0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Загуби од две милијарди евра во шпанскиот клупски фудбал поради коронавирусот

-И покрај намалениот приход од две милијарди евра, што е исклучително многу, клубовите, а пред се големите клубови, успеаја да се носат со тоа, изјави претседателот на шпанската Прва лига, Ксавиер Тебас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close