Избрано

Загрижувачки раст на пазарот за лажни пасоши за вакцинација против Ковид-19

Лажни пасоши за вакцинација се продаваат преку Интернет по цена на „фстаци“ во се поголемата измама што ги изненади властите, бидејќи државите сметаат дека овие документи ќе ги заживеат патувањата и нивните економии, велат експерти за кибер безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close