Svet.SlajderСвет

Загриженост поради нов вид маларичен комарец во Африка

Нов вид на комарец што пренесува маларија се појави во африканските градови, што може да има катастрофални последици за локалното население, покажуваат резултатите од истражувањето на холандскиот медицински центар на Универзитетот Радбоуд и етиопскиот институт за истражување Армауер Хансен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close