БалканБалкан.Портал

Загреб денеска најзагаден град во светот

Загреб попладнево беше најзагаден град според параметрите на швајцарската станица IQ Air, која го споредува квалитетот на воздухот.

Загреб, 27 март 2020 (МИА) – Загреб попладнево беше најзагаден град според параметрите на швајцарската станица IQ Air, која го споредува квалитетот на воздухот.

Официјалната веб-страница на хрватскиот институт за екологија покажува дека квалитетот на воздухот е многу слаб во Осијек, Зољан кај Нашице, Сисак и Копачки Рит, објави порталот Индекс. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close