ХроникаХроника.Портал

Загинат тракторист кај демиркаписка Корешница

Во текот на вчерашниот ден во 11:30 часот било пријавено дека на локалниот пат за с.Корешница, демиркаписко, Е.Е.(62) од с.Корешница, управувајќи трактор без регистарски ознаки, изгубил контрола и се превртел.

Back to top button
Close
Close