БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Загина едно лице во потонат чамец во близина на грчкиот остров Родос

Во близина на крајбрежјето во северозападниот дел на грчкиот остров Родос, потонал чамец во кој се превезувале околу 14 лица, веројатно мигранти, а еден маж го загуби животот, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close