СветСвет.Портал

Загадувањето на воздухот ги чини индиските бизниси 95 милијарди долари годишно

Токсичниот воздух што ги задушува индиските градови и убива стотици илјади луѓе, исто така, носи огромен економски товар за компаниите во земјата од околу 95 милијарди долари годишно, покажуваат анализите на истражувачи кои ги повикаа фирмите да водат сметка за загадувањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close