0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderMIA InvestigonPolitikëVideo deklaratë

Zaevi për MIA-n: Micotakisi zhvilloi disa ide për të hequr bllokadën bullgare dhe për të ndihmuar në rrugën tonë drejt BE-së

Greqia është një nga miqtë tanë më të përkushtuar për BE perspektivën tonë, thekson kryetari i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në intervistën për MIA-n dhe shpalosi se kryeministri grek Kirjakos Micotakis ka zhvilluar disa ide pozitive që mund të ndihmojë në heqjen e bllokadës bullgare.

Back to top button
Close
Close