0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Zaevi në Bruksel pas shpjegimit për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Zoran Zaevi sot në selinë e BE-së në Bruksel do të takohet me kryetaren e Komisionit Evropian Ursula fon der Lajen, me kryetarin e Parlamentit Evropian, David Sasolin, me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme Zhozep Borelin, me nënkryetarin ekzekutiv të KE-së, Frans Timermansin dhe me eurokomisarin për Politikë Fqinjësore dhe Zgjerim, Oliver Varhejin.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close