0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Zaevi në Bruksel: E presim atë që na është premtuar- pranimin e kornizës negociuese dhe konferencën e parë ndërqeveritare për fillim të negociatave që në mandatin e presidencës portugeze

Kryeministri Zoran Zaev sonte me ftesë të nënkryetarit të Komisionit Evropian dhe përfaqësues i lartë për siguri dhe politikë të jashtme të BE-së, Zhozep Borel në Bruksel do të marrë pjesë në darkën e përbashkët të punës me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor ku do të diskutohet për çështje aktuale për rajonin në kontekst të progresit të vendeve në procesin për inkuadrimin e tyre në BE.

Back to top button
Close
Close