0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Zaev – Zakonjshek: Investojmë në cilësi, sistem transporti të integruar në rajon dhe BE

Investimi në sistem transportues më cilësor, efikas dhe ekonomik ka rëndësi të posaçme për zhvillimin e ekonomisë dhe për cilësi më të lartë të ekonomisë dhe cilësi më të lartë të jetës së qytetarëve, kanë konstatuar në takimin e sotëm të kryetarit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, drejtorit të Sekretariatit të Përhershëm të Komunitetit të Transportit për Evropën Juglindore, Matej Zakonjshek.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close