0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев за пописот: Нема договори за бројките, секој да се попише и ќе бидеме толку колку што сме

Нема никаков договор за тоа колакви ќе бидат процентите и бројките на етничките заедници во земјава, вели премиерот Зоран Заев додавајќи дека тој само ќе покаже колку сме.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close