0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев за изјавата за Рашковски во „Фокус“: Имам право на свое мислење, но крајниот збор го има судот

На прашање дали врши притисок врз судството со денешната изјава во интерву за „Фокус“ дека  поранешниот генерален секретар на партијата Драги Рашковски не ја злоупотребил функцијата, односно дека не е виновен во моментов, туку ќе биде виновен доколку се исполни и докаже сомнежот за злоупотреба, премиерот Зоран Заев на собраниската седница рече дека има право на јавно мислење, но дека „конечно, Јавното обвинителство и судовите работат независно, а не се диригираат од премиерски кабинети и од политичари за да можат да бидат унисони“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close