0_Македонија.ПорталПолитика

Заев за годишнината на НАТО: Национална гордост и успех е членството во НАТО-семејството

Национална гордост и успех е што Северна Македонија е една од 30-те членки на НАТО-семејството, објави премиерот Зоран Заев на Фејсбук по повод 72 години од основањето на Алијансата, со потпишаниот Северноатлантски договор од 12 членки, на 4 април 1949 година во Вашингтон.

Back to top button
Close
Close