0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев за Еуроњуз: Не е можно раздвојување на Северна Македонија и Албанија

Не е можно да се раздвојат понудите за членство во ЕУ на Северна Македонија и Албанија, изјави премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев за Еуроњуз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close