0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Заев во Софија: Имаме силна политичка поддршка за процесот на проширување со земјите од регионот и треба да ја зграпчиме оваа шанса

Верувам дека имаме обновен импулс и очигледна политичка поддршка за процесот на проширување и за спроведување на пристапните преговори. Треба да ја зграпчиме оваа шанса и да ја искористиме за доброто на сите граѓани, истакна премиерот Зоран Заев во обраќањето во Софија на Самитот за Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес, на кој оваа година ко-домаќини се Бугарија и Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close