0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев во Париз на средба со францускиот претседател Макрон

Премиерот Зоран Заев денеска во Париз ќе оствари средба со францускиот претседател Емануел Макрон.  Од владината прес-служба попладнево информираа дека во состав на владината делегација се и заменик-претседателот задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close