0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Заев: Во Буџетот има пари за исплата на шестиот пакет економски мерки 

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко - угостителскиот сектор во вредност од 17,8 милиони евра, оцени денеска премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close