0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев: Во Брисел прв Самит на НАТО со С Македонија како полноправна членка

Утре во Брисел се одржува првиот Самит на НАТО за Северна Македонија како полноправна членка, објави премиерот Зоран Заев на неговиот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close