0_Македонија.ПорталПолитика

Заев во 18:30 ќе даде изјава за случајот Мијалков

Премиерот Зоран Заев вечерва во 18:30 часот на платото пред Владата ќе даде изјави за медиумите во врска со појавувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот.

Скопје, 23 февруари 2021 (МИА) – Премиерот Зоран Заев вечерва во 18:30 часот на платото пред Владата ќе даде изјави за медиумите во врска со појавувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот.

Заев, како што најави владината прес-служба, ќе биде придружуван од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за правда Бојан Маричиќ.

 

Back to top button
Close
Close