Политика

Изјава на премиерот Заев за случајот Мијалков (во живо)

Премиерот Зоран Заев вечерва на платото пред Владата дава изјава за медиумите во врска со појавувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот.

Скопје, 23 февруари 2021 (МИА) – Премиерот Зоран Заев вечерва на платото пред Владата дава изјава за медиумите во врска со појавувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот.

Заев е придружуван од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за правда Бојан Маричиќ.

 

Back to top button
Close
Close