0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Вината треба да се бара како влегол мазутот во државата, се изготвуваат решенија за одземање на лиценците на неколку компании

Вината треба да се гледа како влегол мазут, нафта, бензин во државата и тука треба да се утврдат одговорностите. Досега е утврдено дека сулфурот не е проблем, тоа е во рамките на параметрите (еден процент), но проблем е поголемото количество на вода кое е дојдено до некои четири проценти и поголемо количество пепел во самите количини, рече денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на пратеничко прашање од Зоран Јанчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close