Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидеоЕкономијаЛинк во живоПолитика

Заев: Веруваме дека секоја криза е и можност и затоа ги објавивме овие големи проекти

Нема промена на даноците. Во првите пет месеци годинава, споредено со лани, имаме 20 проценти подобрена наплата, што значи дека економијата заживува, а значајно е што инфлацијата е стабилна. Веруваме дека секоја криза, е и можност и затоа ги објавивме и овие големи проекти. Ако успеат, тоа ќе направи дополнително придвижување и на економијата, и на економскиот стандард и на новите работни места, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Back to top button
Close
Close