0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталЛинк во живоМакедонија.СлајдерПолитика

Заев: Верувам дека ќе се најде решение, ако успее на 23 јуни треба да е првата меѓувладина седница

Верувам дека ќе бидеме мудири, комплетно како што стоиме сите, а посебно Владата во заштита на македонскиот јазик и македонскиот идентитет, и дека ќе се изнајде конечно решение да направиме исчекор. Правиме се и навистина имаме добра основа низ португалскиот предлог да изнајдеме решение со Бугарија. Ако успее, веднаш на 23 јуни треба да ја имаме првата меѓувладина седница, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Back to top button
Close
Close