Општество

Заев: Верувам дека до пролет ќе има правно решение за споменикот на Мајка Тереза

Премиерот Зоран Заев денеска изрази надеж дека до пролет ќе има правно решение со цел да се отстрани градилиштето кај споменикот на Мајка Тереза на градскиот плоштад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close