Оригинални текстовиПолитика

Заев: Важно е политичките гласови за европските вредности да бидат погласни, нашите резултати и капацитети за почеток на преговорите со ЕУ се неспорни

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска одржа прес-конференција на завршницата од Самитот на ЕУ за Западен Балкан во Виена, каде присуствуваше на покана на австрискиот канцелар Себастијан Курц.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close